tvoření

V temnotách

31. srpna 2015 v 18:30 | Bels
Konec srpna 2014. Ruce zaliskané tuží a temperami. Plynou hodiny a ty nevíš, zda je den či noc, tak jako tak tě to vůbec nezajímá, protože konečně na chvíli mysl zaměstnávají jen tahy štětcem a songy od interpretů, jako jsou například Bring Me The Horizon, Hacktivist nebo Wiz Khalifa. Je jedno zda se to k sobě vůbec hodí, protože dohromady to tvoří jeden pevný celek, díky kterému na chvíli zapomenu na tíživou skutečnost...

Je všeobecně známo, že hudba a malování mají velmi terapeutické účinky. Navzdory tomu už vezmu štětec do ruky už jen sporadicky, ať už je to nedostatkem času či chuti. Přesto je to můj věrný kamarád a zahodit ho úplně, to by mi nejspíš srdce puklo.

Jak hlásají první slova, malba je rok stará a poměrně emotivní, doopravdy v ní ze asi najít vše, co ve mě tehdy bylo. Proto nejspíš trvalo rok, než jsem ji vytáhla na světlo blogové. Ale nedat ji sem a ještě víc ochudit už tak dost chudou rubriku, to by mi bylo líto.

Ať temnota zůstane bezpečně za námi. A ať máme rychlé nohy.


P.S. Zrovna teď se usmívám. Usmějte se taky!

If you want to be happy...

24. srpna 2014 v 18:30 | Bels
then be.

Myslela jsem, že už nikdy nezačnu zase malovat. Tedy ne, že bych se o to nesnažila. Ale co jsem odmaturovala, jako by veškerý zájem opadl a s ním se ztratil i ten miniaturní kousek talentu, který jsem měla. Pak najednou ta chuť byla, ale ty skvosty, které jsem vytvářela... většinou vše končilo roztrhané a pomuchlané v koši. A ve mě se jen mísil vztek s pocitem naprosté neschopnosti.

Uvědomila jsem si, že jsem vše zapomněla. Že jsem zase na absolutním začátku a že pokud se k tomu chci třeba zase trošku začít vracet, že potřebuji čas a trpělivost. A motivaci. Motivace byla. ,,Chci, abys mi taky něco nakreslila." ,,Dobře, pokusím se..." Čas, trpělivost a hlavně vědomí, že i začít od něčeho úplně jednoduchého bohatě stačí, se také našli. A láska, bez ní by tohle květnové minidílko vůbec nevzniklo.

Tak neskutečný, až nesmyslný

4. prosince 2012 v 2:55 | Bels
Kdybych se nepodívala zrovna na tuhle fotografii, nejspíš by mi to už nikdy nepřišlo na mysl. Ta vzpomínka. Na nás dva. Jak nám štěstím září oči a rty jsou rozevřené spontánním smíchem. Mrzne. Sněží. Jsou Vánoce. Je tma a město je rozzářené milionem světýlek, třpytících se ve výlohách obchodních domů, omotaná kolem kmenu a holých větví stromů, lemujících ulici, dokonce i veřejná osvětlení mají svou výzdobu. Je noc. Procházíme vylidněnou ulicí, brouzdáme se čerstvě napadaným sněhem a nakukujeme do výloh. Není v nich nic, co bysme si mohli dovolit, ale to nevadí. Protože my máme sami sebe a to je lepší, než všechno na světě.

Nedokončený Valo

11. ledna 2012 v 16:05 | Bels
Tenhle výtvor jsem začala dělat v létě, ale postupem času upadl v zapomnění a nyní se válí ve složce mezi ostatními výkresy. Jde o kopii jedné fotografie Villeho, malovanou akvarelovýma pastelkama (které ovšem zatím vodu ani neviděly).Figurálka

10. ledna 2012 v 14:00 | Bels
Ne že by ze mě na té figurálce něco extra vylezlo, když si vezmu jiný umělecký školy, kde to do děcek kantoři perou a naše výkony nestojej za nic. Já chci umět nakreslit člověka!

Kresba tuší podle předlohy - člověk s divným pozadím.

Černá propiska, aneb co mi nesmí chybět ve škole

9. ledna 2012 v 14:45 | Bels
Jo, ve škole by se mělo sedět, poslouchat a psát si zápisky. Ale známe svý lidi, často to nejde, takže místo pečlivého zapisování technologie, nebo ekonomiky vzniká tohle.

Pokus o mužský profil č. 1.

Prý princezny

7. ledna 2012 v 22:37 | Bels
Nejnovější kresby, pokud nepočítám pár znuděných čmáranic. Měla bych zapracovat na lidské anatomii, nejde mi.Postavičky malované tuší

7. ledna 2012 v 17:44 | Bels
Jednoduché malůvky ze školy, kdy byly na volné téma zadány postavy. Docela zábava :)

Kráska a zvíře (Nebo Zvíře a zvíře, vyberte si.)

Kávový dýchánek.

Má milovaná

19. června 2011 v 12:11 | Bels
Nevím, co mě to tak popadlo, ale inspirovala jsem se výběrem obrázků na Libere a rozhodla jsem se, že po dlouhatánské době vyplodím nějaké menší dílko. Je to krátké a je to kýč. Ale obrázek se mi strašně líbil a já neodolala. :)
Budu ráda za upozornění, když najdete chyby.

Keramika II.

19. března 2011 v 12:50 | Bels
Je tu další várka mých výrobků. Tentokrát už novější. Všechny jsem dělala v minulém pololetí. Jde o ručně modelované práce ze šamotu, natřené burelem. Už nemám ani jednu. :) Rozdala jsem je jako dárky na Vánoce.
 
 

Reklama