dotazníky a tagy

Co jste (ne)potřebovali vědět o mém blogu

23. července 2015 v 17:30 | Bels
Můj milý čtenáři,

to léto na mě nemá moc milý dopad. Hledám všechny možné způsoby, jak tomu uniknout, schovávám se ve své kobce a nechávám na sebe foukat neexistující vzduch pomocí lopatek svého nového ventilátoru. Moje dušička je na tom o to hůř, že se mezi čtyřmi stěnami ukrývám i z jiných důvodů, než je vedro. No a protože se mi o tom zase ani za mák nechce mluvit, přicházím s článkem z trošku jiného soudku. Takzvaným dotazníkem, nebo-li tagem.

Dotazník jsem ukradla na blogu Iris. Snad se nezlobí. Téma mě okamžitě zaujalo, o to víc, když jsem po krátké úvaze došla k závěru, že nejspíš nic takového na Clamoru nemám. Přitom při jakékoliv příležitosti, která se naskytne, třeba při čtení rozhovorů s jinými blogery, šrotuje mi v hlavě, kdy jsem vlastně s blogováním začala a kolik jsem to už měla blogů a jak to vlastně s tím blogováním mám...

Jistá si již nejsem téměř ničím, ale pojďme se zamyslet.

Liebster Blog Award

28. září 2014 v 17:00 | Bels
Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří mě v minulosti nominovali, a zároveň se omluvit, že ačkoliv mě to u každého hrozně potěšilo, z různých důvodů jsem se nakonec ani jednou tohoto "řetězáku" nezúčastnila. I když jsem tedy chtěla, mnohé otázky mě hrozně lákaly, ale nakonec se to nějak zaseklo na vymýšlení vlastních otázek i faktů o své osobě. Už uběhla docela dlouhá doba, nicméně teď jsem byla opět nominována Nějakou a zároveň mojí drahou Eli a tak si říkám, proč ne. Nějak to dám do kupy i bez těch otázek, stejně jako Eli. :) A láká mě se vrátit i k těm starším.

11 faktů o mně


1. Jsem tzv. kavárenský a čajovnový povaleč. Nejlepší kavárna v Brně je podle mě Trojka a kdybych mohla, jsem tam zalezlá od rána do večera, protože miluju tu její atmosféru, každou denní dobu jinou a vždy úžasnou.
2. Kavárna? KÁVA! Miluju kafe. Ale nejsem závislák, což mi málokdo dokáže věřit. Kafe nepotřebuju, kafe miluju, protože kafe pro mě znamená chvíli sama pro sebe, ten nejpříjemnější rituál, pohodu a relaxaci.
3. Ujíždím na classcore a na chlapech s plnovousem. Nikdy jsem neměla nějak vyhraněný vkus na chlapy, ale v poslední době jsem se přistihla po kom že to teda vlastně koukám a tenhle styl je fakt parádní! :3
4. Já vím, že tohle je celkem fraška, ale fakt nemám ráda lidi a moje práce mě o tom denně bohužel stále přesvědčuje.
5. Přesto se najde pár těch skvostných, které miluji celým svým srdcem a udělám pro ně všechno na světě, aby byli šťastní. Obzvlášť ten jeden.
6. Nikdy u ničeho se mi nedaří tak perfektně vypnout a relaxovat jako když mám rozmalovaný nějaký obraz. Dva a půl roku jsem nemalovala a úplně zapomněla, že to tak je.
7. Je strašně snadné mi udělat radost. A nepotřebuju k životu drahé dárky. I obyčejné lízátko mi dokáže rozzářit den. Nebo i hloupá gumička do vlasů, protože to znamená, že ten člověk, který mi ji koupil, si všiml, že mám jen jednu, kterou věčně někde hledám. A toho si hrozně cením.
8. Nemám doslova nejoblíbenější film, kapelu, hudební styl, barvu, styl oblečení, nemám prostě vyhraněný vkus, jsem otevřená mnoha věcem, mnoho toho miluji a cítím se tak volně a spokojeně.
9. Mám ráda jistotu, pocit bezpečí a vědomí, že se vždy můžu na někoho spolehnout, přestože se snažím věci pokud možno řešit sama. Ale dobrá rada nad zlato.
10. Jsem dost náladová a dokážu být neskutečně protivná. Hlavně když mám hlad.
11. Vždy, když procházím nějakou životní změnou, stříhám si vlasy nebo fotím novou fotku na facebook. A vždy, když mám v hlavě zmatek a potřebuju si v ní udělat pořádek, uklízím. Neumím mít v hlavě pořádek a kolem sebe bordel.

11 otázek od Nějaké


1. Jaké místo na světě byste chtěli navštívit?
Jakékoliv, z něhož si odnesu skvělý zážitek a na nějž budu vzpomínat celý život.

2. Máte rádi donuty?
Ano, strašně moc, ale ještě lepší jsou takové ty koblížky v cukru z Alberta!

3. Zajímal by vás sexuální zážitek se stejným pohlavím?
Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale zatím by mě to asi nelákalo. :D

4. Věnujete se nějakému sportu?
Jízda na kole, rychlochůze, příležitostně plavání, nějaké to cvičení podle Jill a tak různě. A v hlavě představa o pravidelném běhání. :D

5. Jaká věc se vám na sobě nejvíc líbí?
Že si stojím za svým, když se pro něco rozhodnu, že je možné mi věřit a že dokážu milovat celým svým srdcem. A že nejsem falešná pomlouvačná mrcha. A že při pohledu do zrcadla vídám celkem pěknou holku. :)

6. Jaké jsou vaše oblíbené seriály - pokud máte?
Gilmorova děvčata, Skins, Dvě socky, Black Books, Pretty little liars a jistě toho bude víc.

7. Čím jste chtěli být, když jste byli ve školce?
Už od doby, kdy jsem dokázala udržet tužku v ruce, ve mě sídlila umělkyně. :D

8. Chtěli byste žít ve velkém městě, maloměstě nebo na vesnici?
Na vesnici žiju a jak už to tak bývá, člověk chce to, co nemá, takže asi spíš maloměsto či klidnější část velkoměsta.

9. Váš oblíbený obchod - s čímkoli, od Albertu přes Neoluxor až po New Yorker?
Tam, kde jsou knížky, kafe, čaj, čokoláda, svíčky, voňavý věcičky, kosmetika, věci, na které se pěkně dívá a věci, které jsou kvalitní a příjemně se nosí. :3

10. Máte rádi českou hudbu?
Jak kterou, nebráním se jí, ale je pravda, že většinu mého playlistu tvoří spíš ta zahraniční.

11. Jak byste chtěli, aby se jmenovalo vaše dítě?
Myslím, že na to je ještě dost brzo, navíc člověk nikdy neví, jestli budoucí otec nepřijde s něčím lepším. :D


Ode mě

Nominací tu proběhlo už tolik a tolik a popravdě, nejsem s jistá, na co se zeptat, obzvláště, když by šlo převážně o hodně obecné otázky. Nezeptám se tedy na nic a zároveň nebudu nominovat nikoho konkrétního. Kdo by se rád účastnil, jen směle do toho! :)

Knižní dotazník 1/3

18. srpna 2014 v 18:32 | Bels
Zdravím,

dnes tu mám dvě věci. Ještě než se budeme věnovat Knižnímu dotazníku, nebo spíš jeho první části, mám pár slov ohledně blogu. Nebo spíš jeho designu. Před pár měsíci jsem přemýšlela nad tím, že na nějakou dobu nenápadně vypluji z blogerské komunity a můj blog bude nadále hnít beze změn. Bůh ví do kdy. To se naštěstí nestalo, já chytla slinu zase tvořit, fotit, nebo spíš mimo to i nějaké fotky zveřejňovat, zase se podělit o nějakou tu svou myšlenku, no však to znáte. Ta tu dobu, co jsem sem nepřispívala, se zase pár věcí změnilo a já si uvědomila, že některé věci musím změnit sama u sebe. No a kdo mě zná, tak ví, že jakmile někde nějaká ta změna proběhne, tak jdu a měním profilovku na FB a taky design tohoto blogu. :D
Tímto chci moc poděkovat Desíkovi, který mi pomohl zrealizovat mou představu snivého, barevného, ale přesto jednoduchého, příjemného designu a postaral se, aby to tu bylo zase krásné. Vlastně už podruhé, vzpomínáte? Snad se vám tu líbí stejně, jako mě a teď už dál, k onomu dotazníku...

Nevím, zda je správné se doslovně řadit mezi knihomoly, protože jsem vždycky četla velice ráda, ale nedostanu se k tomu bohužel zase tak často, jak by se mi líbilo. Knihy ale rozhodně patří do mého života, ba dokonce v něm zabírají hodně místa. Patří k mým největším zálibám a ráda si pomaličku rozšiřuji svoji knihovničku. Ok, tak jo, nemám sice nos rozedřený do krve jak Hermiona, ale asi se za takového menšího knihomolka můžu pokládat. :)

Na vlastní recenze si zatím netroufnu a ani nevím, jestli by tu měly nějaký smysl. Aby knihy dostaly nějaký prostor zde na blogu, vypůjčila jsem si z blogu Lúmenn tento dotazník. A aby z toho nebyl moc dlouhý a nudný článek, dovolila jsem si otázky rozdělit do tří částí. Jde se na to:

Harry Potter TAG

29. května 2014 v 20:28 | Bels
Vždycky mě bavilo vyplňovat dotazníky a podobný nesmysly. Zrovna se mi do ničeho nechtělo, hlavu plnou dopravních značek, a tak jsem se pro odpočinek rozhodla pro trošku jinou formu článku, než jste tu zvyklí. Kdo mě zná, tak ví, jak miluju celou (knižní) Potterovskou sérii. Proto jsem po troše googlení neodolala a rozhodla se pro tenhle malý TAG. V textové podobě, Bels se moc stydí...

Dva obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč

9. ledna 2013 v 16:55 | Bels
Ne, nevzdala jsem to. Jenom jsem prostě nemohla najít druhý obrázek, který by mě teď vystihoval. Ale nakonec jsem se přecejen k nějakému dostala. A tak tu jsou dva, které na mě sedí. Totálně a už delší dobu. A zase jednou to nechám na vás, abyste si vy sami udělali představu proč.

Den devátý - Dva obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč.
Zdroj: tady a tady.

Tři věci, které tě vzrušují/berou

10. listopadu 2012 v 18:42 | Bels
Tak, popravdě, na desetidenní meme jsem úplně zapoměla. Ale nehodlám to nechat nedokončené, takže se k tomu opět vracím. Po vzoru Taychi jsem si tam přidala /berou, protože… no prostě o mě nemusíte vědět všechno, že?! :D

Čtyři věci, co tě dokážou znechutit

8. září 2012 v 20:30 | Bels
Jde to pomalu, ale jistě. Další den. Když si to tak čtu, hned bych pár dalších bodů zase přidala. Třeba neupřímný chování, vysmívání se za zády, ponižování druhých, arogance... a zkrátka všechny ty úžasné vlastnosti, které zvyšují všechno negativní kolem. Nemám ráda lidi, co dělají schválně zlo, vlastně já vůbec nemám lidi moc v lásce a když mám příležitost se jim vyhnout, tak to taky udělám. Ale to se dostávám opět jiným směrem.

Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají

2. září 2012 v 19:45 | Bels
Tak, tenhle den jsem začala psát už někdy minulý týden, ale pořád jsem se nedokopala ho dokončit a zveřejnit. Mezitím jsem stačila napsat i den sedmý, takže když už jsem se dokopala k zveřejnění tohoto, jsem o fousek napřed. K tomuhle není moc co říct, vážně jsem si nebyla jistá, koho tam zvolit a koho ne, měla jsem původně potřebu tam nacpat ještě někoho jiného, jenže limit je pouze pět a tak tu je po dlouhé úvaze pět lidí, kteří mi jsou svým způsobem blízcí.

Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebyl býval udělal

23. srpna 2012 v 21:42 | Bels
Tohle bude těžké, protože fakt nevím, jestli dokážu všech šest vyjmenovat. Nemyslím si, že bych udělala ve svém životě tolik radikálních chyb, nebo si na ně možná raději nepamatuju. Nebo možná není ten pravý den na tenhle článek.

Sedm věcí, nad kterými často přemýšlíš

19. srpna 2012 v 20:10 | Bels
Od posledního meme zase uběhlo mnoho vody a já se skoro obávám, že tohle psát začíná být trochu pasé. :) Nicméně mě to zatím docela baví, člověk se dost dobře zamyslí sám nad sebou a třeba si i trochu srovná myšlenky. Ačkoliv je pravdou, že ty předešlý meme mám to chutí zase celý přepsat, protože se mezitím událo pár událostí, díky kterým se možná krapet něco změnilo a taky bych některé body nahradila něčím jiným. Možná. Ale spíš mě napadla kupa jiných věcí, jteré bych tam nejradši dopsala. :) nevadí. Tohle meme je poněkud delší, rozepsala jsem se víc, než jsem původně měla v plánu a taky je to v poněkud osobnějším duchu. Tak snad se nezaleknete :) (Btw, možná některých frází budu časem i litovat...)
 
 

Reklama