O snění, kávě a jednom koncertu

16. října 2015 v 22:00 | Bels |  zápisník
Milí jelínci,

do oken nám vesele buší déšť a přestože má touha pět ódy na tohle to podzimní období stále nepohasíná, zamračené počasí už i mé osůbce začíná tak trochu lézt na mozek. On se ten idylický pohled na dešťové kapky stékající po okně malinko okouká, když čtvrtý den zas kvůli zdraví nevytáhnete paty z domu. A můžete si hřát ruce o veliký hrnek horkého meduňkového čaje jak chcete!

Ale snad se to počasí brzy umoudří a třeba i slunce se ukáže. Mám chuť jít ven fotit přírodní krásy. A taky sbírat kaštany a javorové listy. Těším se, až náš dům obrostlý Loubincem úplně zčervená, jak se listy této rostliny zabarví. Taky se těším, až se konečně nechám ostříhat a vlasy si obarvím zase na hnědo. Nebudu jako pěst na oko v té nejlepší červenočerné košili. Pak ještě vyhlédnuté boty a snad i nové obroučky, ty opravdu volají! A kdyby se zadařilo a já našla ten nejlepší černý kabát... no peněženka říká, že už jsem moc velký snílek a že vánoční dárky mají přece přednost. Mají! Tak tedy výše jmenované zůstávají prozatím na mém wishlistu, který se doufejme časem proškrtá.

Nesmím jen snít. Musím i referovat. Od posledně se přece mnohé událo! Tak například jsem se zas viděla s Klér, která se brzy stěhuje do Brna za prací a tak se k mé velké radosti výhledově uvidíme snad mnohem častěji.
Rodičové opět na víkend odjeli za krátkým odpočinkem, což moc pěkně vyšlo, protože právě na ten víkend jsem byla už předtím s Klér neurčitě domluvená. Nic extra jsme neplánovaly, už tehdy nebylo moc hezky a netvářilo se to na nějaké zlepšení, takže jsme se v pátek večer jen dohodly na sobotním courání po Brně. Courání to bylo velmi milé, prošly jsme drogerie (slevy!) a pak i Vaňkovku, kde jsem toužebně hledala ten správný zmijozelovský svetr. Nepodařilo se, zato jsem objevila už ty výše zmíněné boty. Černé, teploučké, na vyšším podpatku. Mám v plánu si je odnést, tak snad tam ještě budou.
Aby to nebylo jen tak ledajaké courání po Brně, rozhodly jsme, že zajdeme i do nově otevřeného Starbucks. Už dlouho jsem chtěla ochutnat Pumpkin Spice Latte. A nejlépe z toho nádherného podzimního kelímku. A musím říct, že nebýt těch nekřesťanských peněz, které za ten hrnek kávy chtějí, chodila bych si pro to dýňové latte snad každý týden. Taková dobrůtka to je. (Musíš tam jít se mnou!)

S Klér jsem se musela rozloučit. Ale jen na chvilku. Pak nastal čtvrtek 8.10.2015, což byl velmi důležitý den. Do ČR se totiž už letos potřetí vrátili Enter Shikari! A to rovnou do mého rodného Brna.
Jejich koncerty nikdy neumím správně popsat a proto to raději ani nedělám. Recenzí se na internetu vždy najde dost. Ale je zvláštní, jak jsem vždycky hrozně šťastná, když zjistím, že mají přijet. A pak nastane den D a já bych nejraději zůstala v pelechu, jak se mi nikam nechce. Asi ze strachu, že se mi na koncertě něco stane, nebo si to z nějakého důvodu neužiju tak, jak jsem si celou dobu předtím plánovala. Ale jsou to přece Enter Shikari, takže z té postele přece jen vylezu a postupem dne se začnu malinko těšit.
Teď ve čtvrtek to bylo stejné. Odpoledne jsme se scukly s Klér a zašly ještě na hodinku do Trojky na jejich skvělé kuřecí tousty a točený cider. Koncert se konal na Flédě, kde jsme se ještě setkaly s Klářinou sestrou Bárou. Nikdy jsem tam nebyla a tak mě celkem překvapilo, že to působí docela maličce. Jak jsem psala, o koncertě samotném tu vypisovat moc nechci. Stejně mám pocit, že ES zase tak moc lidí znát nebude a tak by to ani nikoho nezajímalo. Sama za sebe můžu říct, že ten večer byl téměř dokonalý. Byla jsem na nich už počtvrté a mám pocit, že koncert od koncertu si domů odnáším lepší zážitek. ♥Více fotek tady a nebo třeba tady. A perfektní recenze tady.

Večer se překlenul v noc. ES skončili a my se ještě tak do půl jedné potloukaly po Flédě a pomalu usychaly. Zní to nechutně, ale tak propocený triko jsem neměla ani nepamatuju. A na to, že tak 80% potu ani nebyl můj vlastní raději ani nechci myslet. Ještě kolem nás proběhl bubeník Rob, se kterým jsme si řekli rychlé "hey" a já si později odchytla Chrise, který se mi v rychlosti podepsal (skoro nepíšící lihovkou, Bels, styď se!) na CD. V lednu jsem získala podpis od Roba a Roryho, teď Chris a příště snad konečně Rou, kterého jsme tentokrát nezastihly. Pak už bude CD podepsané komplet. A můžu si koupit další a začít od začátku.

Někdy ve třičtvrtě na jednu nám jel autobus do centra. Tam jsme se rozloučily s Bárou a protože další vlak domů nám jel až ve čtvrt na pět ráno, bylo na čase zapřemýšlet, kam dál. Trojka nás tak trochu zklamala, protože už zavírala a my na ni přitom tak spoléhaly. Na Metru se Klér něco nezdálo a na podniky typu Bar, který neexistuje jsme nevypadaly dostatečně reprezentativně, ani na to neměly love.
Zapluly jsme tedy do oldschoolového Charlie's, daly pár piv, rozšířily klubem, že jsme lesby, unudily pár sexuchtivých chytráků k smrti, rozhádaly dva úplně cizí lidi a zklamaly jednoho podivína. Nějaké dvě hodinky utekly jak nic a my ve vší počestnosti a vysmáté mazaly na vlak, aby jsme ještě stihly uvařit ranní kávu mému otci, vypravit ho do práce a prostřídat se v koupelce, než téměř za bílého dne zapadneme do peřin.

Jsem spokojená, že jsem konečně otevřela ten blogový editor a začala po více než dvou týdnech psát. Zážitky, myšlenky a plány se hromadí a já jsem ráda, když se můžu alespoň o zlomek z toho podělit. I kdyby to nakonec přečetli třeba jen tři lidi (Aby to tak nakonec nebylo... :D) a zpětně bych se k tomu vracela jen já.

No a nakonec mi můžete s něčím poradit: Blíží se Halloween a i když jsem tento svátek nikdy nijak neslavila, tedy pokud pominu nějaký rok 2012, kdy jsme se s Klér přestrojily za rockové hvězdy a šly na hřbitov za město, ve kterém jsme chodily na střední. Ani jsme tam nedošly, jak jsme se hrozně bály. A ve chvíli, kdy jsme se rozhodly, že to otočíme, se Klér lekla dopravní značky (!!!) a zdrhala pryč. To by nevadilo, kdybych do ní nebyla nějak zaháklá rukávem a ona mě nestrhla na zem a netáhla mě několik metrů po zemi. Ehm, roztržené kalhoty, rozedraný pásek a kůže na břiše, krvácející kolena. Nezapomenu! :D
Ale abych se vrátila k tématu, Halloween jsem nikdy nijak neslavila, ale vždy mě bavil svojí atmosférou a vším. A zrovna teď jsem dostala hroznou chuť se podívat na nějaké filmy s halloweenskou tématikou. Ale kromě samotného několikadílného filmu se stejným názvem mě žádný jiný zrovna nenapadá. Může a nemusí to být horror, může to být klidně i komedie, nebo nějaké fantasy. Takže pokud byjste o nějakém takovém filmu věděli, ocením, když mi ho doporučíte. :)

Prozatím se loučím.
 


Komentáře

1 Elwin Elwin | E-mail | Web | 16. října 2015 v 22:45 | Reagovat

Určitě si to přečte víc lidí jak 3, hele :)
Chtěla jsem okomentovat už minulý článek, ale nějak nezbyla síla. Tak teď. Je fajn čís tvé nadšení z podzimního počasí. Mě to tak moc nebere, ale zároveň se modlím, aby nezačalo sněžit, nemám u sebe zimní oblečení a domů jedu až 30. října :D takže snad raději dlouhý deštivý podzim. S hrnkem se taky pářím, ale proto, že je zima a u tebe doufám, že budeš brzy zase jako rybka :)

Neznám, ale mám chuť je poznat. Sbírat podpisy jsem vždycky chtěla a vždycky jsem všem záviděla, že nějaké mají. Jenže jsem se nikdy nedostala k tomu, abych jakékoliv hvězdě svého srdce poslala dopis a tak podobně. Ačkoliv od té doby, co senilním nad Tomem Hiddlestonem, nad tím uvažuju víc a víc. (On je to takový oslí můstek, víš? Chtěla jsi strašidelné filmy, tak teď je s ním jeden v kině - Crimson Peak :D promiň, musela jsem :D )

Dýňové latte mě láká pokaždé, když kolem předraženého Starbucks jdu. A ještě jsem nezašla, nejsou peníze na rozhazování, sháním brigádu, pak třeba :D ale láká mě to, po tvém článku ještě víc...

tak krásný podzim, jelínku a pevné zdraví! :)

2 Bells Bells | Web | 17. října 2015 v 12:17 | Reagovat

S tím podzimem to máme úplně stejné :D. Sledovat, jak se listy zbarvují do krásných barev, je něco kouzelného ^-^. Jen mám pocit, že se letos podzim mému městu vyhl obloukem :/

Tvoje obavy z toho, že se ti něco stane, tak to znám úplně přesně. Nejradši bych se vymluvila na nějaký problém, ale nakonec jdu a užiju si to.

My tu Starbuck nemáme, což mě opravdu moc mrzí, ale jestli se někdy v brzé době do něj dostanu, rozhodně si na tvoje doporučení latte dám ^-^. To, že za to chtějí opravdu nekřesťasnké  peníze, to máš pravdu :D. Jednou jsem si dala karamelové frappucino a myslela jsem, že mě omejou :D.

Příhoda z Charlie's mě pobavila :D. Chudák podivín :/ :D.
  I příhoda z halloweenu se ti povedla, lepší jsem neslyšela :DD
Já jsem viděla jen jeden takovej halloweenskej a to Hocus Pocus, možná si jej už viděla :D. Pak taky Strašidelný dům, ale to vyloženě halloweenské není, tak nevím no :D

Užij si víkend, jelínku ^-^

PS - hezká přezdívka :D

3 Illumináti Illumináti | Web | 17. října 2015 v 12:57 | Reagovat

wow
         such snění
much koncert
                    very bubeník
so rob
                    8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 17. října 2015 v 13:58 | Reagovat

Cože? Enter Shikari byli v ČR a já o tom nic nevím? Ouaaa, budu brečet...

Mimochodem já si pumpkin spice laté dala a vůbec ale vůbec mi nechutnalo. Nakonec jsem ho nějak dopila (za ty peníze), ale pak mi bylo nehorázně špatně... takže už víckrát ne :D

5 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 17. října 2015 v 14:42 | Reagovat

Já se každý Halloween vždycky těším, až ty blogerky začnou přidávat zase "normální" návody na líčení. Krvavé příšery, perlové smrtky a podobně srandy na každém kroku každý rok mě vůbec nebaví :-) .

6 Nebulis Nebulis | Web | 17. října 2015 v 16:49 | Reagovat

Starbucks je šílené, stovku za jedno kafe, no díky. I když to dýńové mám na ochutnávacím seznamu.

7 Kika Kika | E-mail | Web | 17. října 2015 v 19:00 | Reagovat

hmm hmmm... potřebovala bych taky nějaký parádní zážitek abych pak mohla otevřít editor a psát ;) za pár dní (teda týdnů) půjdu taky na koncert na Flédu, tak věřím, že pak to určitě přijde ;)

8 m. m. | E-mail | Web | 19. října 2015 v 14:25 | Reagovat

Pumpkin spice latte nebo Gingerbread latte bych taky chlemtala furt 8-) Nejlepší to je rovnou do jejich termohrnku, už proto, že dostaneš slevu.

Film třeba Batman? :-D Nebo Catwoman... Ghostbusters... Adamsova rodina... Casper... Střihoruký Edward... zapřemýšlej, za co se na Halloween chodí, a něco tě třeba ještě napadne. Čarodějky z Eastwicku třeba, nebo Charmed čarodějky :-D Okouzlení... Podzim v New Yorku - není halloweenový, ale podzimní a s Richardem Gerem 8-)

9 Bels Bels | E-mail | Web | 24. října 2015 v 20:02 | Reagovat

[1]: Neboj, myslím, že na první sníh si ještě počkáme. Vždyť já ještě oficiálně nezačala nosit ani podzimní kabát! :D

Na ten Crimson Peak určitě časem kouknu, ještě jsem si ho teď uložila do "Chci vidět" na ČSFD abych na něj nezapomněla. Děkuji za doporučení! :3

Zdraví už se trošku sebralo, tak hlavně aby mi ještě vydrželo! Děkuji a taktéž přeji krásné dny a týdy. :3

[2]: Však vyčkej času a ten podzim ještě přijde, uvidíš!

Já ani nevím, na co si ti Strarbucks hrajou, vždyť kdyby ty ceny byly nižší, ti lidé by tam chodili mnohem radši a hlavně častěji. Vždyť je to pořád jen kafe, jen neobvykle komerční. Což je škoda. mám pro Starbucks slabost, ale opravdu je to něco, čemu člověk neodolá jen tak jednou dvakrát do roka. :/ takže buď možná ráda, že u vás to Starbucks není, alespoň tě to tak nevábí. :D

Děkuji za doporučení, na Hocus Pocus nejspíš mrknu. :3

[4]: Páni! Nerada bych tu všechny lákala na kafe, které pak nikomu chutnat nebude! :D

jinak jsi už druhý člověk, který byl překvapen příjezdem ES do ČR. Příště to sem raději napíšu. Třeba z toho vznikne i nějaké blogerské setkání. :D

[5]: Tak já se třeba občas na nějaký ten halloweenský tutoriál kouknu, ale je fakt, že já moc beauty blogerek nesleduji. Na druhou stranu klasických líčení máme za uplynulý rok habaděj, tak proč nevyžít příšerkovského svátku?

[6]: Ani mi o tom nemluv. Jak jsem se vyjadřovala už ke komentáři č.[2]: - věřim tomu, že kdyby ty ceny byly níž, přilákalo by to mnohem víc lidí.

[7]: Tak šup šup report, ať z toho pak taky něco mám. :D

[8]: Gingerbread latte jsem ještě nechutnala, ale myslím, že letos o Vánocích bych to mohla zvládnout. 3:-) Jen ten termohrnek mě ještě žádný dostatečně nezaujal. :(

A húúúú, filmů tu je dostatek. Díky za inspiraci, i když jsem většinu viděla, jistě si tu vyberu a mnohé si zopáknu. Třeba takového Edwarda. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama