Červenec 2014

Za svitu žárovky ~ autoportrét

31. července 2014 v 17:20 | Bels |  fotografie
Nedávno jsem si konečně uvědomila, že nemá smysl nic extra hrotit a že se dějí věci, které moc nedokážeme ovlivnit, ať už je naše snaha jakákoliv. A že vlastně i ta přemrštěná snaha ledacos dokáže ještě víc pohnojit. S tím pak souvisí zbytečný stres navíc, trápení se, negativní smýšlení a nakonec ještě noční záchvaty paniky. Je to zbytečné, občas musíme přijmout to, jak se věci mají. Ať nemusíme zbytečně plýtvat energií, kterou pak potřebujeme jinde.

Teď si možná budu protiřečit, ale zároveň mi došlo, že jinde zase nemůžeme jen sedět se založenýma rukama a čekat, až jak se kdo rozhodne a doufat, že se rozhodne v náš prospěch. Občas se prostě musíme sebrat a dát najevo, co chceme, protože jedině tak dáme sami sobě šanci. Nikdo jiný nám do hlavy nevidí a přitom by přesto rád. Řekněme, co si přejeme. Jestli to neuděláme, tak jak se nám naše přání mohou plnit? Jak potom vlastně zjistíme, na čem jsme?

To jen takových pár vět na úvod. Tento článek se opět týká fotografií, ke kterým jsem si po dlouhé předlouhé době opět našla cestu. Beze strachu, jsou pouze tři a není na nich nic, z nichž by mohla ukápnout slina. Nebo něco jiného. Pevně doufám. No nic.

Foodporn aneb Nic nefotím raději

23. července 2014 v 16:16 | Bels |  fotografie
Malá rada pro začátek: Pokud nemáš co psát, nepiš. Slovní průjmy jen tak aby ti nezkomíral blog fakt nikoho nezajímaj, zjistila jsem. Ty z toho nemáš radost a zbytečně se obíráš o čas. :) Ledajaký pokročilý bloger mi to jistě potvrdí.

Že toho moc nenafotím asi už není žádná novinka, ale občas mě cosi osvítí a tak tu je souhrn povětšinou papacích fotek z posledních tří měsíců. Nečekejte nic extra, většinou jde o žvanec, který jsem si upatlala já sama a vzhledem k tomu, že si stále stojím za tím, že mi vaření nejde, tak to je prostě papu, který zvládne úplně každej. Nebo který se mi prostě líbilo na oko.