Hudební koutek II.

18. května 2014 v 13:32 | Bels |  zápisník
Už nějaký čásek mám podivnou potřebu si spoustu věcí nechávat čistě pro sebe. Ale vše by někde ve zdravých místech mělo mít položenou hranici a celý tenhle blog je tak trochu narcistické zákoutí, takže i pro věci s nálepkou "Co je komu do toho?!" by se tu mohl tu a tam najít kousek prostoru. Žádný deníčkování teď zrovna nebude, takže to chce kompromis. Hmm... Písničky?


Lana Del Rey - West Coast
Na Lanino nový album se těším víc, než Harry Potter na prvního září. Konečně jsem zjistila datum, kdy Ultraviolence vychází - 16. června. Měsíc snad uteče jako voda. Zatím poslouchám staré dobré Born To Die, či první vypuštěnou ochutnávku West Coast. Nemůžu si pomoct, působí na mě zvláštně neuceleně. Ale líbí.

Thirteen Senses - Into The Fire
K této skladbě pořádně nevím, co říct. Patří k těm, které mám na youtube ve "videa, která se líbila" a tak mi hraje jednou za čas. Mít účet na YT je fajn, člověk nemusí pořád něco nutně stahovat. Horší je, když vypadne net... že. No, abych se vrátila zpět k songu. Mám dojem, že patří k soundtracku Pretty Little Liars, na které jsem si zvykla koukat. V těch seriálech se občas nachází slušná hudba. :3

Yeah Yeah Yeahs - Date With The Night
Psal se rok 2004, kdy jsem tenhle song poprvé zaregistrovala ve Velké noční hudbě na ČT2. Hned za ním byl The Funeral Of Hearts od H.I.M., který mě tajímal o dost víc. Dd té doby jsem tenhle song (nepamatovala jsem si název písně ani kapely) hledala. Až do minulého týdne. Ten pocit, když jsem tu šílenost konečně našla!!! (Náhodou v seriálu Skins.)

Lorde - Team
Lorde je teď všude hodně vidět. Dlouho jsem se jí vyhýbala a nechtělo se mi věřit, že by se mi ta holka, co mi ji pořád plive YT, mohla tak hrozně líbit. No a posledně, když u mě byla o víkendu Klér, ze mě vypadlo něco jako "Nechápu, co na té Lorde každej vidí..." a došlo mi, že jsem od ní taky nic pořádně neslyšela. Stáhla jsem si Pure Heroine a... už to chápu. :) A Team je nejhezčí. Tečka.

Miley Cyrus - Adore You
Cyrus na mým blogu. A v mým hudebním přehrávači. Tohle je až kontroverzní. :D Dřív jsem na ni byla až alergická. Pak nastala fáze, kdy mi začala být u zádi a nakonec jsem musela uznat, že některý její věci fakt nejsou špatný. Navzdory tomu, jak jsou ty její videoklipy vtipně úchylný a jak na ni každej nadává, že se chová, jako koza. :D

Paulie Garand - La Familia
Občas se zamýšlím nad svou vlastní ovlivnitelností lidmi, kteří mi jsou blízcí. Protože ani nevím, jak jsem si k Pauliemu Garandovi našla cestu. Ale je to člověk, který je mi velkou inspirací. A taky je to názornej příklad toho, že i v České republice tu a tam vzniká kvalitní rap, přestože si stádo zarytě tvrdí opak, ačkoliv nic neví a nic nezná. Garand má podle mě styl, má co říct a vidím v něm cosi uměleckýho.

Cults - You Know What I Mean
Ooo, láska, ničím jiným tohle nelze vystihnout. Cult se obzvlášť nenuceně vetřeli do mýho života. Jejich hudba mě fascinuje. Její poslech provází takové to zvláštní očekávání a příjemné mrazení. You Know What I Mean se taky nachází v soundtracku PPL, jen tak mimochodem.. Bylo mi řečeno, že se Cults hodně rychle oposlouchají, ale znám je chvilku, takže to nemůžu potvrdi ani vyvrátit. :)

Enter Shikari - Quelle Surprise
Už dlouho moc nehraju na "nejoblíbenější kapely", ale jestli je nějaká kapela, která si o to označení nejvíc koleduje, tak to jsou právě Enter Shikari. Jejich poslední album mi sice moc neřeklo, ale doufám, že s tím dalším přijde nějaká pecka, jako je to předešlé - A Flash Food Of Colour, to je prostě skvělý od začátku až do konce. Strašně mě těší, že jsem si je mohla před dvěma lety užít z první řady a toužebně očekávám jejich návrat do ČR.

A co vy? Jaké kapely či písně máte v poslední době nejradši? Co jste objevili a k čemu se naopak stále vracíte?
 


Komentáře

1 Znovuzrozený Znovuzrozený | E-mail | Web | 18. května 2014 v 14:22 | Reagovat

Já už několik dní po sobě pořád jedu nové album od Sabaton - Heroes. Klasicky s válečnou tématikou, kde se objeví i odkaz na Československo.

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 18. května 2014 v 15:32 | Reagovat

Tu skladbu od Lany jsem shodou okolností poprvé slyšela včera. Hodně se mi líbí hlas zpěvačky, i text celkem ujde, ale vadí mi v hudbě úprava počítači, a melodie sama o sobě podle také není nic moc.
Ostatní jsem si musela pustit nyní. Takže, krátký přehled toho, co si o nich myslím:
Into the fire- hrozně se mi zalíbila, melodie, ani text není k zahození. Ale zase mě moc neoslovil hlas interpreta. Sice si nedokážu představit, že bych to poslouchala, ale na druhou stranu chápu, proč se ti to líbí.
Date with the night-Tak toto mi prostě připadá jako naprosto nemelodické řvaní do mikrofonu.Text nějak nemá myšlenku, a celé je to o ničem. Příšerně mě z toho rozbolela hlava. omlouvám se, ale je to tak.
Team-tak tam je to vlastně o úpravě hlasu počítačem, syntezátorech a neustálém opakování několika slov. Přestože se mi celkem líbí text, píseň hodnotím jako příšernou.
Miley Cyrus si pouštět nebudu, ačkoliv po názvu tu skladbu neznám. já jsem na ní alergická nyní. Pořádně neumí zpívat a všechno dohání chabými pokusy o extravaganci, které jsou spíše trapné...
La Familia mě neoslovila, protože nemám ráda rap, už vůbec ne ten český. Přijde mi, že ani nepotřebuješ pořádný talent. Ale to je jen můj názor. Moc jsem si neposlechla, přiznám, protože je to přesně to, co nesnáším.
You know what I mean-sice se mi to zdá lepší než většina předchozích, ale je to takové nemastné neslané, hlavně ten text...Ale ona má docela příjemný hlas, i když upravený počítačem...
Quele Surprise- omlouvám se, ale to také nebude má oblíbená...
Vážně romiň, nemám v úmyslu nějak špinit tvůj hudební vkus. Každý má nějaký, že. Ty by ses mi dost dobře mohla vysmívat, protože mou neoblíbenější kapelou jsou Scorpions (od nich mám nejradši skladbu Lorelei). Hned v závěsu jsou Smokie, dále pak Aerosmith, Deep purple, Nirvana, Green day....zrovna poslouchám She rides wold horses od Smokie, kdyby tě to zajímalo...Můj nejnovější objev byl od scorpions- Kiss of borrowed time. Nechtěj vědět, kolikrát za sebou jsem si to pustila...

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 18. května 2014 v 16:17 | Reagovat

[1]: Můj člověk! Dělám přesně totéž. =D To album je prostě zatraceně dobrý. Pořád mám potřebu pouštět si The Ballad Of Bull, ta se hodně povedla... =)

Bohužel teda musím říct, že ten tvůj výběr není zrovna můj styl, tak mě to logicky zaujmout asi moc nemohlo, je mi líto... U mě prostě spíš pochodíš se současným power metalem a s hard rockem a heavy metalem z osmdesátejch let...

4 Bels Bels | E-mail | Web | 18. května 2014 v 18:15 | Reagovat

[2]: Vážně se nemusíš omlouvat za svůj názor, každý máme jiný hudební vkus a já nejsem ten typ člověka "Posloucháš něco jinýho? Tak to nebudem kámoši..."
Můj hudební rozhled je hodně širokej, aktuálně mi hodně hrajou věci výše, v minulosti jsem hodně poslouchala třeba ty Deep Purple, nebo Nirvanu. Ještě ve vzdálenější minulosti i Green Day. Ale tohle všechno je už zažitý, oposlouchaný a i když se nedá pochybovat o jejich kvalitě, snažím se objevovat nový věci. Třeba i jiný, přestože nemaj dokonalej text či melodii.

[1]:[3]: Sabaton jsem nikdy nepřišla na chuť ani dřív, když jsem k metalu měla hodně silnej vztah. :)

5 Melanie Melanie | Web | 18. května 2014 v 18:16 | Reagovat

Já mám hrozně ráda Lanu, takže... :D Miley a Lorde zase vůbec nemusím. Já zbožňuju Marinu and The Diamonds a Florence Welch, to jsou dvě zpěvačky, které budu mít ráda asi vždycky. A v poslední době ujíždím na Zaz, Jenni Vartiainen a na Dollhouse od Melanie Martinez. :D

6 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 21. května 2014 v 10:06 | Reagovat

Chmpf...tak zjištuju, že jsem asi v oblasti pop-kultúry asi děsný analfabet :D Neznám ani jednu z těch písniček :D

Ale za to ted poslouchám Imagine dragons - Radioactive...jsem blesk a děsně světovej, že :D

7 stuprum stuprum | Web | 25. května 2014 v 18:07 | Reagovat

Cults je super poslech pro ty, kdo zvládnou to psychické přepětí. Něco jako láska. :)

8 K. K. | Web | 2. června 2014 v 15:25 | Reagovat

Lanu Del Rey miluju! Ultraviolence se už taky nemůžu dočkat! Je prostě úžasná! :-)

A co se týče Miley, se studem přiznávám, že miluju její písničku Climb (ještě z dob, kdy byla "hodná holka") a Wrecking ball bez videoklipu. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama