Květen 2012

Zpět k maturitě. Na otočku.

31. května 2012 v 19:09 | Bels |  zápisník
Přesně před týdnem a hodinou (psáno v 17:08) jsem odcházela ze školního klubu s dobrým pocitem, že všechno mám úspěšně za sebou. Dobrý pocit mě poměrně brzy přešel a už se nevrátil, na druhou stranu se mi trochu vrátila síla sem vůbec něco napsat. A ačkoliv to zase není úplně aktuální (týden sem, týden tam) pokusím se k tomu ještě alespoň na krátko vrátit a popsat svůj úhel pohledu.

"Pojď se mnou do Trojky!" "S tebou jen do dvojky!"

27. května 2012 v 16:12 | Bels |  fotografie
Dobře, připouštím, že tohle je trochu neaktuální fotka - je stará asi měsíc. Ale jo, tohle místečko v Brně mám vážně ráda a když mám příležitost, lákám tam úplně všechny. Těchhle fotek mi bylo líto, mám je v galerii už dlouho, ale nebyla příležitost je zvěčnit. Ale protože mám na ten den moc krásný vzpomínky, musejí tu být.

Znáte Trojku? (Kromě Taychi a Louka, kteří tam se mnou byli.)


poslední poslední zvonění

15. května 2012 v 12:24 | Bels |  fotografie
Ano, dvě poslední se tam mají nacházet, protože na naší škole už žádné další poslední zvonění nebude. Proto jsme si zvolili také symbolické téma Pohřební průvod. Vesměs černě oděni jsme se ve čtvrtek 10.5. táhli s černě natřenou papundeklovou rakví (v níž se schovával hrající magič) naší školou a následně Opatovicema, z nichž jsme si autobusem udělali výlet do Letovic. Nebyli bysme to my, aby jsme neudělali i patřičný rozruch v místní střední škole, se kterou se naše škola v červnu slučuje. Divím se, že místní ředitelka nás uvítala celkem s klidem a nechala nás po škole lítat a vstupovat do hodin.

Nějak se mi nechce to víc rozepisovat. Byl to fajn den, víc není co dodávat a pod perexem jsou fotky - byla jsem hlavní dokumentátor :D

Jinak nevím žádné přesné informace - ale DALA JSEM PÍSEMNÝ. (Edit. Dala jsem jen didaktický testy z češtiny a matiky, sloh ještě nevím.) Jo a navzdory tomu je mi fakt mizerně.

Paprsky

11. května 2012 v 16:46 | Bels |  fotografie
"To bude dobré. Tak jak po noci temnoty znovu vyjde slunce. A slzy znovu vystřídá smích a usměv."
"Ale to nejde. To je právě ten pláč kvůli posledním paprskům slunce."


Písemný

6. května 2012 v 15:18 | Bels |  zápisník
Tak k písemným. Žádná sláva, řeknu vám. :D Ve středu o půl osmé jsme se všichni slezli a byli rozděleni do dvou učeben. Čeština. Nejdříve didaktický test. V osm to začalo, každý jsme si vybrali svou lavici, zapadli do ní a přečkali půlhodinovej proslov o tom, jak máme křížkovat a kolik času na to máme. Bla bla. Bohužel jsme narozdíl od druhé skupiny schytali učitele, který byl sice fajn a ledacos přehlížel, ale tu začáteční přípravu bral až přespříliž důkladně.

Shrnu-li didakťák, pro mě byl jednoduchej, i když jsem si taky musela párkrát tipnout. Ale s češtinou jsem nikdy nijak závratnej problém neměla a ty testy jsme už zkoušeli a většinou jsem měla za dva, tak by ta dvojka mohla padnout i teď. :)

Po testu jsme měli až do 12:10 volno. Kromě jídla a lenošení jsme jeli na fotbalové hřiště, kde vzniklo pár třídních promofotek. Dvě už jsou na facebooku, takže až je nastřádám všechny, zjevně se tu objeví :)

Ve 12:10 tedy začala slohová práce. Tu jsem zmrvila nehorázným způsobem. Po dlouhé úvaze jsem zvolila citát "Svět je malý a o náhody tu není nouze." (Či tak nějak..) Mělo to být vyprávění. A co Bels? Jak tak uvažovala, jaké téma si zvolí, po zvolení si uvažovala dál. A tak místo vyprávění vznikla úvaha jak prase. Hlavně že je 2 a půl stránky dlouhá, že... Ne, vyprávění mi prostě nejde a nejde, ale ta témata mi prostě nesedla. A tak můžu doufat, že mi to uznají, i když mi to zjevně stejně neuznají. :D

A tím tedy písemný z češtiny za mnou. Následoval den a půl volna, kdy jsem se snažila relaxovat a chytat dobrou energii z přírody. A v pátek mě čekalo to, čeho jsem se obávala nejvíc - matika.