Vánoce, aneb menší rekapitulace

28. prosince 2011 v 12:01 | Bels |  zápisník
V sobotu večer jsem ještě chtěla napsat článek, jak u nás Štědrý den a všechny dny kolem letos proběhly. Nicméně jsem si řekla, že to nechám pár dní uležet, však není zase tolik o čem psát. Teď si říkám, že by to přecejen pár slov chtělo, dokud mám trochu času a téma ještě není úplně pasé. Jak to u mě bývá zvykem a nakonec se nevyjádřím, že?


Tyhle prázdniny na mě padl trochu zase trochu krtčí syndrom, takže jsem hodně často byla zalezlá doma. Vlastně před Štědrákem jsem vylezla do společnosti jen v sobotu týden předtím, kdy jsem s Lukem jela do Brna, nakoupit posledmí vánoční dárky. Ten den byl docela ucházející, hlavně oběd v Charlie´s. :D (L: "Nevím proč, ale už od rána myslím jenom na to, kam se půjdem najíst!")
Následující dny nestály moc za řeč, trpěla jsem lehkou osamělostí, napila se zelený (Kterou už si asi jen ta nedám, fuj..) a další tři dny mě bolel žaludek. A den před Štědrým dnem jsme se na chvíli otočili k babičce, která mě dobromyslně obdarovla utěrkami. :D Ten samý den jsme s otcem nazdobili stromeček... Jak bejvá zvykem, přímo na Štědrák se do toho nikdy nikomu nechce. :)

A teď jen ve zkratce o Štědrým dnu. Já nevím, čím to je, jestli tím, že "už jsem velká" nebo tím, že u nás doma to (kvůli mamčině nenávisti vůči Vánocům) prostě nejde, nebo to nejde skoro všude, ale Vánoce jako by se mi skoro vyhly. Nakupovala jsem dárky, jo. Hned několikrát si obešla trhy na Svoboďáku a okolí, jo. Zdobila jsem stromeček, i v pokoji měla (oproti minulým létům) malou výzdobu, jo. Uklízela jsem, jo. Ale Štědrák byl u nás prakticky normální den, když nepočítám děsivě brzkou večeři (Kdo asi tak večeří o půl paté? Aha, jen asi naše rodina o Vánocích, nechápu proč.) a několikaminutovou otočku u stromku.
Jo, bylo to velmi krátké, člověk brzy málem zapomněl, že u toho stromku byl, tak málo letos bylo dárků. :D Ale dárky nejsou to nejdůležitější, Vánoce se mě letos sice skoro nedotkly, zato můžu říct, že byly nejpříjemnější za posledních několik let, jakože to jindy byla (z nejmenovaného důvodu) ponorka jak prase. :)

Druhý den přišla sestra s rodinkou, to se moc nevymykalo jiným dnům, kdy nás navštíví. Zato jsem dostala nejlepší dárek, poukázku do knihkupectví.
V úterý jsme si předaly dárek s Lili a udělaly si vejlet do Olympie. Nic moc jsem neutrácela (Nemám ráda Olympijský Charlie´s, je drahý.), spíš koukala, ale nic moc mě nezaujalo.

Teď ještě zbývá Silvestr, který opravdu nevím, jak přežiju (rozuměj, oslavím), ale to je už mimo téma.

Takže ve zkratce: Vánoce letos byly fajn, nicméně mi vůbec nepřišlo, jako by to Vánoce byly, prostě to tak vůbec nevypadá. Ani počasím, ale sníh v tomhle období byl naposledy... ani si nevzpomínám. :D

A nakonec ještě můj trapnej pokus o PéeFku, co jsem stvořila včera večer:

 


Komentáře

1 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 28. prosince 2011 v 12:40 | Reagovat

Já Vánoce zbožňuji, ale letos kolem mě taky jen proletěly a vůbec si ještě teď neuvědomuji, že nějaké byly :( tak snad zas příští rok..

Máš nádherný design :)

2 Angie* Angie* | Web | 28. prosince 2011 v 13:36 | Reagovat

Náhodou o Vánočkách se běžně večeří kolem páté. Je to taková jakási divná tradice - a navíc se krásně stihne žranice, rozdat dary a pustit pohádku. :)

3 Taychi Taychi | Web | 28. prosince 2011 v 21:03 | Reagovat

Fuck, nemám pro tebe dárek..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama